ВІДДІЛ ОСВІТИ ВІННИЦЬКОЇ РДА
Меню сайту

Block title
Block content

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.06.2019, 23:49

Головна » 2013 » Вересень » 13 » Нарада з керівниками ЗНЗ.
19:46
Нарада з керівниками ЗНЗ.
 10 вересня відбулась чергова нарада відділу освіти з керівниками загальноосвітніх закладів району.
Під час проведення наради із керівниками  навчальних закладів Вінницького району розглядалися  важливі та актуальні питання освітянської галузі.
Білоус Н.П. – заступник начальника відділу освіти доповіла про формування мережі закладів освіти на початок 2013 – 2014 н.р.
Так, у  районі відповідно до потреби населення, у здобутті загальної середньої та позашкільної освіти створена відповідна мережа навчальних закладів, яка  налічує:
17 шкіл  ЗОШ І - ІІІ  ступенів,
11 шкіл ЗОШ  І - ІІ ступеня,
2 школи    ЗОШ І ступеня
Заклади нового типу: 6 НВК, 1 СЗШ І-ІІІ ст.-гімназія, 1 ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей.
Також у районі функціонує дитячий будинок «Родинний дім» та 2 позашкільні навчальні заклади –комунальний заклад «Вінницький районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Вінницької районної ради та комунальна організація «Дитячо-юнацька спортивна школа «Десна» Вінницької районної ради.
За останні роки мережа загальноосвітніх навчальних закладів зазнала значних змін. Несприятлива демографічна ситуація зумовила скорочення контингенту учнів, що в свою чергу  сприяло проведенню реорганізації навчальних закладів району.
Так, протягом 2012-2013н.р. проведено реорганізацію:
- Медвідської  СЗШ І-ІІ ст. у Медвідський НВК «ЗОШ І ст. - ДНЗ».
- Комарівську  ЗОШ І-ІІ ст. у Комарівський  НВК
- Вороновицьку СЗШ І-ІІІст. у Вороновицьку СЗШ І-ІІ ст.
Було зазначено, що в минулому навчальному році середня наповнюваність класів  навчальних закладів району становила 14,8 учнів, тоді як середній показник по Вінницькій області становив 15,7 учнів, а по Україні - 18,4 учня.
Піднімали питання щодо організації харчування,  адже реформування шкільної освіти передбачає удосконалення організації харчування школярів, які значну частину часу перебувають у межах своїх навчальних закладів. Стан здоров’я дітей та підлітків знаходиться у великій залежності від режиму та якості харчування, тому з метою створення належних умов для навчання й зміцнення здоров’я дітей, у районі проведено роботу щодо облаштування шкільних їдалень, забезпечення та здешевлення  продуктів, підвищення їх   якості.
Безоплатним гарячим харчуванням охоплено 2519 учнів 1-4 класів, 10 дітей сиріт, 35 дітей позбавлених батьківського піклування, 97 дітей з малозабезпечених сімей. Середня вартість обіду складає 5 грн.
Для ефективної організації харчування відділом освіти розроблено програму «Організація харчування учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2016 роки», відповідно до якої із залученням коштів спонсорів, батьків в грошовій та натуральній формі 2308 учнів 5-11 класів були забезпечені гарячим харчуванням.
Приємно зауважити, що у новому навчальному році  організовано гаряче харчування в Зарванецькій СЗШ І-ІІ ст., де за літній період 2013 року облаштовано у відокремленому приміщені школи їдальню та харчоблок.
В Ксаверівській школі І ст. організовано гаряче харчування учнів на базі дошкільного навчального закладу «Росинка».
Крім того, на нараді розглядали і ряд організаційних питань, зокрема:
про роботу гуртків КУ «Вінницького районного будинку дитячої та юнацької творчості» Вінницької районної ради на базі навчальних закладів району;
про організацію системи роботи щодо охоплення навчанням  дітей і підлітків шкільного віку;
про організацію індивідуального навчання дітей;
про роботу сайтів закладів освіти та ін.
Також доведено до відома нормативно – правові документи, що регулюють роботу закладів освіти:
Наказ МОН України від 21.08.2013р. №1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»
Наказ МОН України від 01.08.2013р. №1059 «Про затвердження Положення про національну систему рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів».
Наказ МОН України від 17.06.2013р. №772 «Про затвердження орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів».
Лист МОН України від 07.08.2013р. №1\9 – 533 «Про методичні рекомендації для проведення державної атестації та внутрішнього контролю навчальних закладів»
Категорія: Інформації | Переглядів: 389 | Додав: IgorMV
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ЦНІЗЗОВР; 2019