ВІДДІЛ ОСВІТИ ВІННИЦЬКОЇ РДА
Побережне
Меню сайту

Block title
Block content

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 30.09.2023, 08:53


 


 
 
 

 с. Побережне

    
  
 

КраїнаУкраїна  Україна
ОбластьВінницька
РайонВінницький
РадаПобережненська сільська рада
Код КОАТУУ520685403

Основні дані
Засноване1600
Населення718
Площа1,586 км²
Густота населення452,71 осіб/км²
Поштовий індекс23256
Телефонний код

+380 0432

Місцева влада
Адреса ради23256, Вінницька обл.,  Вінницький р–н,  с.Побережне, вул.Леніна 1 , тел. 58-91-47

Історія населеного пункту


Своє літочислення село веде з 17-го століття. За словами старожилів, які набули свої знання з розповідей попередніх поколінь, село в глибоку давнину було дуже маленьке. І в народі носило назву «Чайка», тому, що було розташоване на березі невеличкої річки і мало птахоподібну форму (два крила і хвіст).

Наступна назва, що згадується в історичних документах  - Зарудинці. Назва ця пов'язана з прізвищем старшини Заруди, який тут оселився і був на чолі общини, яка існувала в селі.
 
У 1969р. село Зарудинці   було перейменовано на Побережне. Зміна назви була викликана тим, що село спочатку належало до Обіднянської волості Брацлавського уїзду, потім стало частиною Немирівського р-ну. А в цьому районні уже було село, яке також носило назву Зарудинці. І тому  виникла  необхідність змінити назву. Село Зарудинці було перейменовано на Побережне, оскільки воно  розміщене на берегах річки, яка протікає через нього.
  
Побережне розташоване на відстані 30 км від обласного центру -  м. Вінниці, за 5 км від селища Вороновиця, в 4-х км від села знаходиться   залізнична  станція    Вороновиця,    Степанівський . цукровий завод.
 
У 1867р. в селі відкрилась школа грамоти, яку очолив старший приходський священик Доміон Бабецький.
На даний час на території села Побережне розташована середня  загальноосвітня школа І – ІІ ступенів, в якій навчається 80 учнів.

Навпроти школи збудоване приміщення дитячого садочку «Світанок». Назва його походить від назви колгоспу, який виділив кошти на будівництво. В 1992 році садок розпочав свою роботу. На другому поверсі дитячого садка розташована початкова школа.

 Неподалік від школи височіє будівля Будинку культури. На даний часу ньому працює сільська бібліотека, гуртки художньої самодіяльності.

Не забувають в селі і про духовність. На стадії завершення знаходиться будівництво нової церкви в центрі села, так як стара церква двічі руйнувалася (за козацьких та радянських часів)

Особливу увагу приділено вшануванню пам’яті учасникам Великої Вітчизняної війни. З цією метою в селі збудовано пам’ятник та Алея слави. На гранітних стелах навічно викарбовано прізвища односельців, які віддали своє життя в ім’я Перемоги.

ЦНІЗЗОВР; 2023