ВІДДІЛ ОСВІТИ ВІННИЦЬКОЇ РДА
Медвеже Вушко
Меню сайту

Block title
Block content

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 26.12.2024, 19:44





Адреса с. ради:
23226, Вінницька обл., Вінницький р-н , с.Медвеже Вушко, вул.Шкільна,10 , тел. 58-13-18






 
 
 

 с. Медвеже Вушко

    
  
 Село Медвеже Вушко розміщене на рівнині правого берега річки Південний Буг. Від обласного центру м.Вінниці до с.Медвеже Вушко відстань 12 км, від залізничної станції Гнівань 7 км. За старих часів мешканці села були уніатами.

Походження назви села достеменно невідоме. Але існують легенди, які переходять від покоління в покоління.

З давніх-давен люди розповідають, що на території, де утворилось село, росла лікарська рослина, яка називалась медвеже вушко (по лікарському толокнянка).

Інша легенда про те, що колись на місці, де розміщене село, росли ліси і болота, а в цих лісах водились ведмеді. Поміщик зі своїми друзями пішли на полювання. Ведмедя загнали у болото і побачили, що він тоне. Мисливці почали тягнути його за вуха і відірвали йому одне вухо. Тому село дістало назву Медвеже Вухо.

Перша згадка про село відноситься до часів народно-визвольної боротьби українського народу проти польських загарбників у ХVІІ столітті. Збереглися документи, в яких записано, що 9 липня 1779 року декан Іоан Романович посвятив с.Медвеже Вухо на Медвеже Вушко.
Землі села спочатку належали Вінницькому староству, потім вони перейшли у володіння графу Миколі Горохольському. Пізніше село перейшло у володіння царської казни. Жителі села були звільнені від зазіхань поміщиків, але платили податки царю. Селяни займались землеробством і скотарством, окрема частина займалась кам’яними та теслярськими роботами. До реформи 1861 року майже всі угіддя (75 десятин) належали Браїловському монастирю, церкві.

За даними 1900 року в Медвежому Вушку проживало 1562 чоловіка.
В 1921 році затверджений устав сільськогосподарського товариства «Об’єднання робітників і селян». В цьому ж році село відносилось до Вінницької губернії Юзвинської волості.

В 1922 році в Медвежому Вушку були відкриті навчальні і культурно-просвітницькі заклади: артистичний гурток, хата-читальня. В 1923 році відкриті дитячі ясла на 20 дітей.

В 1928 році було засноване садово-городньо-пасічникове кооперативне товариство «Червоний садок», буряково-кооперативне товариство села.

У 1929-1930 роках був утворений колгосп імені Дзержинського. Основною спеціалізацією якого було землеробство і скотарство.

З 22 липня 1941 по 20 березня 1944 року село Медвеже Вушко було окуповане німецько-фашистськими загарбниками. У німецьке рабство вигнано було 83 чоловіки. На території села бої не проходили.
В селі народилася знаменита підпільниця Марія Загребельна.

В 1950 році заснований радгосп імені Петровського. В селі займалися садівництвом, скотарством, землеробством.

У 1969 році була заснована Подільська дослідна станція садівництва, яка займалась вирощуванням плодово-ягідних культур та виведенням нових сортів.

Населення села складає 18400 чоловік.

В наш час функціонує школа, сільська рада, будинок культури, бібліотека, пошта, медичний пункт, магазини, стоматологічний центр, ДП ДГ Подільська дослідна станція Інституту садівництва ААНУ, спільне українсько-голландське підприємство «Поділля ПЛАНТ», де забезпечені роботою більшість жителів села.
 
ЦНІЗЗОВР; 2024